A jegybank elnökének ma reggeli kijelentéseivel ellentétes, 100 bázispontos kamatcsökkentés nyomán nem gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama, sőt a forint újra kilépett az árfolyamsávból: 17 óra után egy euró 234,40 forintot ért a bankközin - tájékoztatott az ING Bank elemzője. Barcza György - a bank forgalmi adatai alapján - úgy becsüli, hogy az MNB a nap folyamán mintegy 300-400 millió euró nagyságú, az árfolyamsávon kívül történt kötések miatt kényszerült interveniálni. A szakember szerint a kamatvágást követő forinterősödés hátterében az állhat, hogy a piaci szereplők további kamatmérséklésre spekulálnak. Ez összhangban van azzal, a korábbi szakértői véleményekkel, amelyek szerint a magyar devizát csak egy jelentősebb, legalább 150 bázispontos kamatcsökkentés tudná gyengülésre bírni.
