BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Intervencióra kényszerült a jegybank (új)

Beigazolódtak a szakértők várakozásai, az MNB ma többször is interveniált a bankközi devizapiacon. Misura Gábor, az MNB szóvivője úgy nyilatkozott, hogy a jegybank törvényi kötelezettségének megfelelően 234,69 forintos árfolyamon vásárol eurót a kereskedelmi bankoktól. Információink szerint néhány 10 millió eurós üzletről volt eddig szó. Járai eközben ismét védelmébe vette a kamatpolitikát.

2003. január 15. szerda, 13:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jegybank vételi kötelezettsége 10 és 15 óra között áll fenn, és csak akkor ha az üzlet értéke legalább eléri 4 millió eurót. Így fordulhatott elő az elmúlt napokban kétszer is, hogy késő délután, 1-2 millió eurós ügyletek erejéig kicsúszott az árfolyam a +/- 15 százalékos intervenciós sávból. A jegybanki beavatkozásra egyébként épp az említett kilengések, illetve az alapkamatot hétfőn változatlanul hagyó döntés miatt már számított a piac, így az nem okozhatott különösebb meglepetést.

Járai Zsigmond jegybankelnök egyébként még ma reggel is úgy nyilatkozott: nem lát lehetőséget a kamatcsökkentésre. Járai kijelentette, hogy a gazdaságban nagy az inflációs nyomás, ezért nem járható út a kamatvágás, az alacsony pénzromlási ütem eléréséhez ugyanakkor viszonylag erős forintra van szükség. A Dow Jones hírügynökség értesülései szerint az MNB elnöke hozzátette, hogy később, az év folyamán talán több lehetőség lesz pénzügypolitikai enyhítésre.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet