A jegybank vételi kötelezettsége 10 és 15 óra között áll fenn, és csak akkor ha az üzlet értéke legalább eléri 4 millió eurót. Így fordulhatott elő az elmúlt napokban kétszer is, hogy késő délután, 1-2 millió eurós ügyletek erejéig kicsúszott az árfolyam a +/- 15 százalékos intervenciós sávból. A jegybanki beavatkozásra egyébként épp az említett kilengések, illetve az alapkamatot hétfőn változatlanul hagyó döntés miatt már számított a piac, így az nem okozhatott különösebb meglepetést.
Járai Zsigmond jegybankelnök egyébként még ma reggel is úgy nyilatkozott: nem lát lehetőséget a kamatcsökkentésre. Járai kijelentette, hogy a gazdaságban nagy az inflációs nyomás, ezért nem járható út a kamatvágás, az alacsony pénzromlási ütem eléréséhez ugyanakkor viszonylag erős forintra van szükség. A Dow Jones hírügynökség értesülései szerint az MNB elnöke hozzátette, hogy később, az év folyamán talán több lehetőség lesz pénzügypolitikai enyhítésre.
