BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul a Philips, mi lesz veled, Pannonplast? (új)

Szombathelyről Kínába telepíti monitorgyártását a holland Philips. A lépést az erős versenyhelyzettel és az ennek következtében lemorzsolódó árakkal indokolta a társaság. A kivonulással 500 munkahely szűnik meg a városban, de a dolgozókon kívül a Pannonplast is rosszul jár.

2003. január 14. kedd, 13:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland cég monitorházait - Moldin nevű leányvállalatán keresztül - gyártó Pannonplastot rendkívül fájdalmasan érinti a lépés, a tőzsdei társaságnak ugyanis egyelőre Hewlett-Packard megrendelések elvesztését sem sikerült kihevernie.

A cég legjelentősebb megrendelései a két multitól származtak, 2001-ben a HP nyomtatói és a Philips videói és monitorjai hozták a legnagyobb bevételt a 32 milliárd forintos árbevételt elérő cégnek.

A holland cég és a HP is a távol-keletre helyezte át gyártását, megrendelések nélkül hagyva ezzel a Pannonplastot. (Igaz HP ismételt megjelenéséről kaptak szárnyra pletykák az elmúlt időben). A cég profitja ennek következtében meredeken zuhanni kezdett, a 2001-es 1,7 milliárdos nyereséget követően 2002 harmadik negyedévében már csak 120 milliós nyereségről számolhatott be a társaság.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet