Jó pár helyen módosította a tavaly született tőkepiaci törvényt a karácsony előtt az Országgyűlés által jóváhagyott és január 1-jével életbe lépett törvény. A módosítások kiküszöbölték a felvásárlási szabályok számos pontatlanságát. Így ezentúl, ha valamely nyilvános részvénytársaságban egy befolyásszerző úgy vásárol részesedést, hogy megsérti a felvásárlási szabályokat, elidegenítési kötelezettség csak a szabálytalanul szerzett részvényekkel kapcsolatban sújtja, korábbi részesedését megtarthatja. A kiszorítási eljárás körülményei nem változnak, mindössze annyi a módosulás, hogy a nyilvános vételi ajánlat tétele esetén a kiszorítás joga nem az ajánlati időtartam zárultától, hanem az ajánlat eredményének közzétételétől számított 30 napig áll fenn (persze csak a 90 százalékos küszöb átlépésekor).
A tőkepiaci törvényben korábban rögzített, gyakran kifogásolt tőzsdei tulajdonszerzési korlátokat is enyhítették. A törvényből kikerült a tőzsdében szerezhető részesedés 10 százalékban való maximálása, s felügyeleti engedélyre is csak 33 százalékos tulajdonrész elérésekor van szükség.
