A gazdálkodási környezet csak romlott a győri cég számára a negyedév folyamán, a gyenge dollár, a köhögő exportpiacok, a már korábbi negyedévekben is jelzett Suzuki modellváltás nyomán üzemi szinten a győri cég egyik üzletága sem volt nyereséges. Ráadásul a szeptemberben kifutott, magas áron megkötött fedezeti ügyletek nyereségét a cég az előző negyedévben elszámolta, így ezek pozitív hatása már nem jelentkezik a mostani számokban. De az előző siralmas negyedévvel ellentétben ezúttal a kandallógyár eladásán relizált nyereség sem húzta felfelé a számokat. A társaság így elért oda, hogy alaptevékenységei nem tudják finanszírozni néhány éve "optimalizált" tőkeszerkezete forrásigényének kamatait. A jelentés azért biztató elemeket is tartalmaz, a lassan elfogyó árbevétel mellett a menezsdment a költségeket is folyamatosan csökkenti, igaz a negyedik negyedévben nem várnak pozitív változást a gazdálkodási környezet alakulásában.
