BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliót követelnek a Humet-részvényesek

Péntekig közel 3 millió be nem cserélt Humet-részvényt nyújtottak be tulajdonosaik, összesen 106 millió forintot követelve a társaságtól. A kisebb tételeket lehetőség szerint az előírt 180 napnál korábban kifizeti a Humet, ám a nagyobb pakettek tulajdonosai legkorábban március végén juthatnak pénzükhöz.

2002. október 22. kedd, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig csaknem 3 millió be nem cserélt Humet-részvényt nyújtottak be tulajdonosaik, azaz a társaságnak összesen 106 millió forintot kell kifizetnie. Az összeg kifizetése jelenleg meghaladná a Humet lehetőségeit, ám a márciusi-áprilisi esedékességig vagy hitelfelvétellel, vagy a cég tulajdonába került be nem cserélt részvények tőzsdei értékesítésével előteremtik a szükséges összeget. Civin János, a Humet elnöke a jelenlegi részvényárfolyam mellett és a közel sem rózsás kilátásokat figyelembe véve ez utóbbit tartja valószínűnek.

Az új gyár beüzemelésének ellenőrzésére Tajvanba utazó elnök elmondta, hogy a kisebb tételek tulajdonosait lehetőség szerint minél rövidebb időn belül kifizetnék, egyedül a nagyobb pakettet beváltóknak kell kivárniuk a 180 napos határidőt. Mint ismeretes, a Humet részvény-összevonási akciója során a vártnál több, a Humet alaptőkéjének közel 82,5 százalékát kitevő részvényt cseréltek be a tulajdonosok, jóllehet a részvénycsere lebonyolítása csábító kiskaput hagyott a kiszállásra. A be nem cserélt részvények tulajdonosait ugyanis 180 napon belül részvényenként 36 forinttal kártalanítja a társaság. Nehezen dönthető el, hogy a magas becserélési arány a cég jövőjével kapcsolatos optimizmusnak köszönhető-e, azaz a részvényesek abban reménykednek, hogy 360 forint fölé kúszik az árfolyam, vagy a befektetők többsége pesszimista, s úgy érzi, hogy a társaság 180 nap múlva már nem lesz fizetőképes.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet