A sorozatos technikai problémákat már több befektető is megelégelte, s mivel néhányukat jelentős anyagi kár is érte, többen a tőzsde beperlését fontolgatják.
A legtöbb leállás az amerikai piacok nyitásakor, illetve makroadatok publikálásakor történik, amikor is rendkívül túlterhelt a rendszer. A szünetek előtti pillanatokban kötött üzletek egy részét törli, másik részét végrehajtja a rendszer, ami felettébb igazságtalan - sérelmezik az Euronexten üzletelő brókerek - ráadásul a jutalékokból élő társaságoknak ezek komoly bevételkiesést okoznak.
A sorozatos technikai problémák miatt több befektetési alap is a konkurens rendszerekre való áttérést fontolgatja. A Euronext tagadja, hogy felelős lenne a leállásokért, s egyúttal mindenkit megnyugtat, decemberben a modernebb rendszerre való áttérés után a rendszerük már problémamentesen fog működni.
