BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pörögne az üzlet, ha a rendszer engedné

Május óta már 19 alkalommal mondta fel a szolgálatot Európa második legnagyobb tőzsde-szövetségének a Euronextnek rendszere, legutóbb ma reggel voltak kénytelenek a brókerek 20 percig ölbe tett kézzel ülni. A veszteségek miatt per fenyeget.

2002. október 14. hétfő, 11:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A sorozatos technikai problémákat már több befektető is megelégelte, s mivel néhányukat jelentős anyagi kár is érte, többen a tőzsde beperlését fontolgatják.

A legtöbb leállás az amerikai piacok nyitásakor, illetve makroadatok publikálásakor történik, amikor is rendkívül túlterhelt a rendszer. A szünetek előtti pillanatokban kötött üzletek egy részét törli, másik részét végrehajtja a rendszer, ami felettébb igazságtalan - sérelmezik az Euronexten üzletelő brókerek - ráadásul a jutalékokból élő társaságoknak ezek komoly bevételkiesést okoznak.

A sorozatos technikai problémák miatt több befektetési alap is a konkurens rendszerekre való áttérést fontolgatja. A Euronext tagadja, hogy felelős lenne a leállásokért, s egyúttal mindenkit megnyugtat, decemberben a modernebb rendszerre való áttérés után a rendszerük már problémamentesen fog működni.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet