BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A brókereket az ág is húzza

Tavaly december és idén július között 37-ről 28-ra csökkent a befektetési szolgáltatók száma - áll a Magyar Hírlap tőkepiaci összeállításában. A piacról kilépett cégek összesen 423 alkuszt tettek utcára, mindeközben az ügyfélszámlák száma is csökkent, 33 százalékkal. A tőzsdei bevételek 3 hónap alatt a korábbi összeg harmadát jelentő 928 milliárd forintra estek. Az egyetlen örömhír a brókercégek számára, hogy júliusban az egy évvel korábbihoz képest 21,3 százalékkal 24,62 milliárd forintra nőttek bevételeik.

2002. október 8. kedd, 08:28

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet