Csökkentek az importárak júniusban az Egyesült Államokban, 2001 december óta először. Júniusban 0,6 százalékkal csökkent az amerikai importnyersanyagok árszínvonala, a májusi 0,1 százalékos emelkedés után.
A Deutsche Telekom felügyelőbizottságának jövő heti ülésén kerülhet szóba Ron Sommer további sorsa. A Deutsche Telekomhoz tartozó VoiceStream Wireless és az AT&T Wireless Services fúziós tárgyalásokat folytat, az ügylet értéke 10 milliárd dollárra tehető. Az egyesülés révén - a Verizon után - a második legnagyobb amerikai mobilszolgáltató jöhetne létre, 25 millió előfizetővel, ám egyelőre nem született megegyezés.
Bár visszavonta pályázatát, a Lukoil orosz olajipari társaság továbbra is érdeklődik a lengyel Rafineria Gdanska 75 százalékos pakettje iránt. A versenytárgyalásból is csak azért szállt ki, mert konfliktusba keveredett brit partnerével, a Rotch Energyvel.
A Standard & Poor's hitelminősítő bejelentette, hogy híres 500-as indexéből eltávolítja az abban eddig szereplő 7 nem amerikai vállalatot, így az egyértelműbben tükrözi majd az USA vezető cégeinek árfolyamváltozásait.
Miután előző három éves tervének célkitűzéseit a vártnál gyorsabban sikerült teljesítenie, a Honda Motor Co. ma új három éves tervvel állt elő. Eszerint 2005-ben március végéig (a pénzügyi év zárásáig) az idén márciusban zárt évnél 700 ezerrel több, összesen 3,4 millió autót kíván értékesíteni. Kína első, kizárólag exportra termelő autógyárát akarja létrehozni a társaság. A cég második kínai üzeme már 2004-ben megkezdhetné a termelést, és évente 50 ezer autót állítana elő.
Ami a hazai híreket illeti, idén az első félévben a közbeszerzések értéke 350,8 milliárd forintot tett ki, ami 18,5 százalékos emelkedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A Synergon Czakó Ferencet további egy évre, 2003. július 31-ig terjedő időszakra a cég vezérigazgatójává választotta. Az ülésen Bojár Gábor bejelentette a Synergon Rt. igazgatósági tisztségéről történő lemondását, amelyet az igazgatóság a maga részéről elfogadott.
Tompa Ferenc felügyelő bizottsági tagsága július 10-én megszűnik a Titász Rt. tulajdonában lévő Nyíregyházi Erőmű Kft.-ben, helyét a következő három évben Rubint Dezső foglalja el. Tompa Ferenc július 10-étől három éven át az üresen maradt ügyvezetői tisztséget tölti be, miután Korcsog György eddigi ügyvezető lemondott.
