BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: már megint esik!

Az Atlanti-óceánon innen és túl uralkodó pesszimizmust nem tudta kivédeni a BÉT sem, így ismét veszteséggel zárt a BUX. A BÉT indexe 67,54 pontos, azaz 0,89 százalékos csökkenéssel 7 532,84 ponton fejezte be a napot. A blue chipek közül ismét csak a Mol drágult.

2002. július 9. kedd, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX alacsony, alig több, mint 3 milliárd forintos forgalom mellett - összhangban a vezető külföldi tőzsdeindexekkel - esett. A nap magyar gyógyszeripari híre, hogy lezárult a Hungaropharma privatizációja, vagyis Béres Befektetési Rt.-ből, a Richter Gedeon Rt.-ből, az Egis Rt.-ből és a Magyar Gyógyszer Rt.–ből álló konzorcium 50 százalék plusz egy szavazatnyi tulajdonrészt szerzett a társaságban. A meglepetést nem keltő fejleménynek az árfolyamokra sem volt hatása: míg a Richter-részvény árfolyama 0,1 százalékkal 14 685 forintra süllyedt, addig az Egisé kevesebb, mint 0,1 százalékkal 13 905 forintra nőtt.
A Mol-papír, lemásolva tegnapi szereplését, árral szemben erősített: kurzusa 0,5 százalékot hízott, és 4 770 forinton állapodott meg.
A Matáv és az OTP árfolyama egyaránt esett, előbbi 1,4 míg utóbbi 2,5 százalékot, így zárókurzusuk 830, illetve 2 100 forint lett.
A BorsodChem papírjaira, a tegnapihoz hasonlóan, meglepően sok kötés született, ám a mai napon a részvény már nem tudott drágulni, árfolyama 0,4 százalékos gyengülés után 5 180 forinton várja a szerdai nyitást.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet