BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: totális uborkaszezon

A BÉT forgalma hétfő délután fél négyig nem érte el az 1 milliárd forintot, s csak a tengerentúli börzék nyitása után lendült meg a kereskedés. A forgalom így sem nőtt 2 milliárd forint fölé, a BUX pedig 145,13 pontos, azaz 1,87 százalékos esés után 7 600,38 ponton zárt. A vezető részvények közül egyedül a Mol könyvelhetett el növekedést, a Matáv és az OTP árfolyama csökkent, míg a Richter kurzusa változatlan maradt.

2002. július 8. hétfő, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol-papír, miután a múlt hét második felében nem mozgott együtt felfelé a többi blue chippel, nem volt hajlandó együtt esni sem a vezető részvényekkel: 2,2 százalékos erősödés után 4 745 forintos árfolyamon zárt.
A nap meglepetése a BorsodChem részvénye volt. Napközben egyetlen papírra sem született kötés, ám az utolsó egy órában több, mint 86 millió forintnyi értékpapír cserélt gazdát, így az OTP, a Mol és a Matáv után negyedik legkeresettebb részvény lett. Árfolyama 1,6 százalékkal nőtt, s végül 5 200 forinton zárt.
A Matáv és az OTP részvényei egyaránt gyengültek: az előbbi árfolyama 3,0, míg utóbbié 5,5 százalékkal csökkent, kurzusuk így 842, illetve 2 153 forintra módosult.
A Richter-papír árfolyama nem mozdult el pénteki záróértékéről, azaz 14 700 forinton maradt.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet