Az amerikai tőzsdék csütörtökön zárva tartottak, ami meglátszott a magyar tőzsde forgalmán: alig több, mint 3,7 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A forgalom nagy részét - az utóbbi napokhoz hasonlóan - az OTP-papírok hozták: több, mint 2 milliárd forint értékben történtek kötések a hitelintézet részvényeire. Az árfolyama végül 3,5 százalékkal erősödött, és végül 2 200 forinton zárt.
A Matáv-papír kurzusa 2,8 százalékos emelkedés után 843 forinton fejezte be a csütörtöki kereskedési napot. A főbb gyógyszeripari részvények mindegyike erősödött: a Richter 1,1, míg az Egis 1,4 százalékkal korrigált, árfolyamuk 14 705, illetve 13 800 forintra módosult.
A blue chipek közül egyedül a Mol veszített értékéből: árfolyama 0,4 százalékos gyengülés után 4 580 forinton várhatja a péntek reggeli nyitást.
