BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: csak a Mol maradt ki a korrekcióból

Annak ellenére, hogy a legtöbb európai tőzsdeindex csökkent - a BUX szerdán felfelé menetelt: 112,57 ponttal, vagyis 1,53 százalékkal nőtt, és 7 452,87 ponton zárt. A vezető részvények árfolyama a Mol kivételével emelkedett.

2002. július 3. szerda, 17:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blue chipek közül az OTP papírja járt a legjobban. Egész nap erőteljesen korrigált felfelé, végül 4,4 százalékot erősödött, és 2 125 ponton zárt. A Matáv szerényebb nyereséget könyvelhetett el: részvényeinek árfolyama 2,5 százalékkal nőtt és 825 forinton zárt. A Mol papírja kimaradt az általános jóból, bár vesztesége minimális: 5 forinttal, azaz 0,1 százalékkal gyengült az árfolyam, így 4 600 forinton fejezte be napot.
A Richter és az Egis között tovább nőtt a rés, így visszaállt a szokásos, 10 százalék körüli differencia: míg a Richter papírjai 0,3 százalékos erősödés után 14 550 forinton zártak, addig az Egis-részvények közel 3 százalékkal gyengültek - zárókurzusuk végül 13 605 forint lett.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet