BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: a Vivendi-botrány itthon is éreztette hatását

A BUX hétfőn együtt mozgott a - nagyrészt a Vivendi által - lejtőre küldött európai indexekkel. Az utóbbi kereskedési napokhoz képest alacsonyabb - 5,5 milliárd forintos - forgalom mellett hétfőn 176,92 pontos, azaz 2,35 százalékos eséssel 7 340,30 ponton zárt. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből.

2002. július 2. kedd, 17:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mai nap híre, miszerint a Vivendi könyvelői szabadon értelmeztek volna egy másfél milliárd eurós tételt, alapvetően meghatározta a telekomcégek papírjainak megítélését. Nem csoda tehát, hogy a blue chipek közül a Matáv bukott a legtöbbet: részvényének árfolyama 4,0 százalékkal kereken 800 forintra zuhant. A Mol-papír 3,5 százalékos zuhanást követően 4 605 forintos kurzuson zárt. Az OTP "szokás szerint" a legnagyobb forgalmú papír volt: a teljes piaci forgalom közel 44 százalékát a bankrészvények adás-vétele tette ki. A hitelintézet papírjai végül 2,2 százalékos gyengülés után 2 036 forinton fejezték be a napot.
Szokatlan érdeklődés mutatkozott az Egis-részvények iránt: több, mint 200 millió forint értékben kötöttek rájuk üzleteket. A papír értéke 2,6 százalékkal 14 020 forintra csökkent. A Richter egyharmad százalékos gyengüléssel megúszta, az esést a dollár erősödése is fékezhette. A nap végére a részvény árfolyama 14 500 forintra módosult.
Kimaradtak az általános besszből, sőt, jelentősen erősödtek a vegyipari vállalatok papírjai: a TVK-részvények 7,43 százalékkal érnek többet, mint tegnap záráskor, tehát 4 760 forintot kóstál egy darab, a BorsodChem pedig 2,15 százalékkal erősödött, zárókurzusa így 5 000 forint lett.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet