BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: az új félév elején szökell az OTP

A BUX - szemben az európai és amerikai indexekkel, melyek csak csekély mértékű elmozdulást mutattak a pénteki zárószintjükhöz képest - szárnyalt: 3,65 százalékkal erősödött és végül 7 517,22 ponton zárt. A váratlan meglódulás okát egyes elemzők azzal magyarázzák, hogy sok vásárló az általános piaci bessz végét várva kezdett vásárlásba. A vezető részvények értéke kivétel nélkül nőtt, a nap nyertese - komoly külföldi vételek, illetve az eladási pozíciók fedezése nyomán - az OTP lett.

2002. július 1. hétfő, 17:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét második feléhez hasonlóan a hétfői napon is az OTP papírjai forogtak a legnagyobb értékben a budapesti tőzsdén. A papír erősen felfelé korrigált, 6,7 százalékkal ért többet, mint a pénteki záráskor, árfolyama végül 2 081 forintra módosult. A többi blue chip is jól szerepelt, a Mol 1,7, míg a Matáv 5,0 százalékkal erősödött, kurzusuk végül 4 770, illetve 833 forintra nőtt.
Tovább szabdal az gyógyszerolló: a Richter és az Egis papírjainak árfolyama a múlt hét szerdán és csütörtökön hajszálra együtt mozgott, pénteken pedig az Egis még erősebbnek is bizonyult. A mai napon azonban visszaállt a 2000. augusztusa óta érvényes "rend", már ami a papírok erőviszonyait illeti: a Richter kurzusa 2,5 százalékkal 14 550 forintra erősödött, míg az Egis árfolyama 14 400 forinton maradt.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet