A múlt hét második feléhez hasonlóan a hétfői napon is az OTP papírjai forogtak a legnagyobb értékben a budapesti tőzsdén. A papír erősen felfelé korrigált, 6,7 százalékkal ért többet, mint a pénteki záráskor, árfolyama végül 2 081 forintra módosult. A többi blue chip is jól szerepelt, a Mol 1,7, míg a Matáv 5,0 százalékkal erősödött, kurzusuk végül 4 770, illetve 833 forintra nőtt.
Tovább szabdal az gyógyszerolló: a Richter és az Egis papírjainak árfolyama a múlt hét szerdán és csütörtökön hajszálra együtt mozgott, pénteken pedig az Egis még erősebbnek is bizonyult. A mai napon azonban visszaállt a 2000. augusztusa óta érvényes "rend", már ami a papírok erőviszonyait illeti: a Richter kurzusa 2,5 százalékkal 14 550 forintra erősödött, míg az Egis árfolyama 14 400 forinton maradt.
