BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: az OTP kimaradt a jóból

A tegnapi zuhanást követően - összhangban a nemzetközi értékpapírpiacokkal - felfelé korrigált ma a BUX. A BÉT indexe 120,49 pontos, azaz 1,66 százalékos emelkedéssel 7 362,02 ponton zárt. A vezető részvények többsége erősödött, ez alól kivételt csak az OTP jelentett.

2002. június 27. csütörtök, 17:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap több, mint 6 százalékkal gyengülő Matáv-papír árfolyama ma 3,2 százalékkal erősödött és 800 forinton zárt. A Mol részvényeinek kurzusa 3,1 százalékkal emelkedett és 4 815 forinton állapodott meg.
Az OTP papírjai, miközben a BÉT mai forgalmának több mint felét adták, értékcsökkenést könyvelhettek el; a bankrészvények árfolyama 0,8 százalékkal esett, és végül 1 994 forinton állt meg, s ezzel első ízben ér 2 000 forintnál kevesebbet a papír. Megfigyelők szerint az általános piaci tendenciával ellentétes mozgást elsősorban az okozza, hogy az OTP az utóbbi időben keresett papír volt a piacon és túlértékelődött, így várható volt, hogy egy esetleges bessz esetén a piac túlreagálása negatív irányban is bekövetkezik.
A nagy gyógyszeripari vállalatok papírjai, miután tegnap egy szintre került az árfolyamuk, ma sem voltak hajlandóak elengedni egymás kezét. Mind az Egis, mind pedig a Richter kurzusa 1,43 százalékos erősödés után 14 200 forinton zárt. A Humet viszont nem élvezte a befektetők bizalmát, a papírok tegnapi értéküknél 2,38 százalékkal érnek kevesebbet, záróárfolyamuk 41 forint lett.
A nap nyertese a Synergon lett, papírjai 8,43 százalékkal erősödtek, így 630 forintos árfolyamon várják a holnapi nyitást.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet