BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsde a legjobb befektetés?

Európa legnagyobb értéktőzsdéje a London Stock Exchange (LSE) márciusban zárult üzleti évben megduplázta nyereségét. A kiváló eredményt - a jelentés szerint romló piaci környezet közepette - a forgalom emelkedése és a növekvő árrés tette lehetővé.

2002. május 23. csütörtök, 11:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az LSE adózás előtt 75,2 millió fontos (mintegy 30 milliárd forint) nyereséget ért el az egy évvel korábbi 30,4 millió fonttal szemben. A korrigált részvényenkénti eredmény 18,3 penny részvényenként (+20 %) a 17-18 cent közötti várakozásokkal szemben.
Az LSE részvényei 2001 júliusa óta forognak az LSE-n, s annak ellenére, hogy eddig semmilyen konkrét előrelépés nem történt a következő stratégiai lépés, az egyesülés kérdésében, a múlt héten a részvény történelmi csúcsra emelkedett. Az aktuális árfolyam alapján az LSE értéke 1,4 milliárd font (mintegy 560 milliárd forint). Pletykák persze vannak a lehetséges partner személyével kapcsolatban, mostanában a New York-i Nasdaq tőzsde neve merül föl legtöbbször.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet