BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Egis az oroszországi kivitel felpörgetését ígéri

A jól jövedelmező oroszországi export kisebb növekedési üteme miatt igencsak visszaesett az Egis Rt. üzemieredmény-hányada az első negyedévben, ám a cég azt ígéri, hogy az orosz kivitel növelése révén az egész évre várható üzemi eredményhányad 17-19 százalék között lesz.

2002. május 10. péntek, 15:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egis Rt. üzemieredmény-hányada az egy évvel korábbi 26-ról 16 százalékra esett vissza, ennek magyarázatára Marosffy László pénzügyi vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy ennek oka a termékszerkezet alakulásában keresendő. Különösen az elmúlt negyedévben az értékesítésen belül megnőtt a hatóanyag- és a nyugat-európai export aránya, s ezzel nem tartott lépést az oroszországi kivitel bővülése.
Az Egis vezetése az arányok helyreállására számít az üzleti év hátralevő részében, ami növekvő orosz értékesítést jelent. Az egész évre várható üzemi eredményhányad 17-19 százalék között lesz. A költségek részletezésénél Marosffy elmondta, hogy mind a kutatás-fejlesztési, mind a marketingköltségek várhatóan tovább emelkednek a cég elhatározott stratégiájával összhangban a - szeptemberig tartó - üzleti év hátralevő részében.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet