BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai tőzsdék: óriási emelkedés

Az amerikai tőzsdék szeptember óta legnagyobb emelkedésének lehettek tanúi tegnap a befektetők. A Nasdaq 7,8 százalékkal - 122,47 ponttal - 1696 pontra, a Dow Jones 305 ponttal - 3,1 százalékkal - 10 142 pontra ugrott fel, az S&P 500 pedig 3,8 százalékkal 1089 ponton zárt. A forgalom is nagy volt, másfél millió részvény cserélt gazdát.

2002. május 9. csütörtök, 07:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rally előzménye, hogy a Cisco kedden tőzsdezárást követően a vártnál részvényenként 2 centtel magasabb, 11 centes nyereségről és növekvő árbevételről számolt be, ami általános optimizmust okozott a technológiai szektort illetően. A Cisco részvénye 24,4 százalékkal emelkedett, és erős vételi hullámot indított be a tech- és távközlési szektorban, majd az egész piacra átterjedt az optimizmus. A Microsoft és az Intel több mint 10 százalékkal erősödött.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet