BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fotex osztalékfizetés helyett befekteti a nyereséget

A Fotex Rt. nem fizet osztalékot, a cég a tervezett befektetéseit tőkeemelés és hitelfelvétel helyett a nyereségből finanszírozza.

2002. április 29. hétfő, 14:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alig féltucatnyi részvényes részvételével lezajlott Fotex-közgyűlésen a résztvevők vita nélkül elfogadták magyar számviteli szabályok szerinti, nem konszolidált mérlegben szereplő 183 millió forintos veszteséget, a magyar számviteli szabályoknak megfelelő, konszolidált mérleg szerinti 692,6 millió forintos, illetve az IAS szerinti, 1 milliárd 59,5 millió forint nyereséget.

A társaság osztalékot nem fizet, hiszen a nem konszolidált számok szerint veszteséges volt a cég, másrészt a Fotexnek a jelenleg is használt üzletek és telephelyek megvásárlásához tőkére van szüksége. E befektetéseket tőkeemelés és hitelfelvétel helyett a nyereségből akarja finanszírozni a vállalat - jelentette ki Várszegi Gábor a cég elnöke a közgyűlésen, ahol megjelent az új vezérigazgató, a magyar születésű, Londonban befektetési bankári tapasztalatokat szerzett Kenedi Róbert is.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet