Az alig féltucatnyi részvényes részvételével lezajlott Fotex-közgyűlésen a résztvevők vita nélkül elfogadták magyar számviteli szabályok szerinti, nem konszolidált mérlegben szereplő 183 millió forintos veszteséget, a magyar számviteli szabályoknak megfelelő, konszolidált mérleg szerinti 692,6 millió forintos, illetve az IAS szerinti, 1 milliárd 59,5 millió forint nyereséget.
A társaság osztalékot nem fizet, hiszen a nem konszolidált számok szerint veszteséges volt a cég, másrészt a Fotexnek a jelenleg is használt üzletek és telephelyek megvásárlásához tőkére van szüksége. E befektetéseket tőkeemelés és hitelfelvétel helyett a nyereségből akarja finanszírozni a vállalat - jelentette ki Várszegi Gábor a cég elnöke a közgyűlésen, ahol megjelent az új vezérigazgató, a magyar születésű, Londonban befektetési bankári tapasztalatokat szerzett Kenedi Róbert is.
