Az adózott eredmény 1,265 mrd forint volt 2001-ben, az eredménytartalék pedig 1,769 mrd-ra rúgott, a kettőt együtt 48 millió forint híján teljesen kifizetik, ami összesen 2,885 mrd forint kiosztását jelenti. A cégnek a lendületes csapolás után is 4,9 milliárd forint saját tőkéje maradt. Részvényesi kérdésre Gránicz János vezérigazgató azzal indokolta a magas osztalékfizetést - amelyről tegnap döntött az Arago igazgatósága -, hogy az Eravis 2000-ben átalakult ingatlanforgalmazóvá, azóta több ingatlanát értékesítette, ebből elegendő fedezet képződött. Ez tette lehetővé, hogy hosszú évek osztalékmentes időszaka után végre osztalékban részesüljenek a részvényesek. Az Eravis könyvvizsgálót is váltott, a big five-tól elpártolva az E&Y helyett az Adószervíz-93 Kft. lett az új auditor.
