BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eravis-közgyűlés: mindent kifizettek

Véget ért az Eravis Rt. közgyűlése, ahol 99 százalékos részvétel mellett - ebből több mint 98 az Arago - az összes napirendet megszavazták a részvényesek. A részvényesek természetesen az osztalékjavaslatot is egyhangúan fogadták el, e szerint az elsőbbségiekre ezer, a törzsrészvényekre 10 ezer forintot fizetnek.

2002. április 24. szerda, 12:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adózott eredmény 1,265 mrd forint volt 2001-ben, az eredménytartalék pedig 1,769 mrd-ra rúgott, a kettőt együtt 48 millió forint híján teljesen kifizetik, ami összesen 2,885 mrd forint kiosztását jelenti. A cégnek a lendületes csapolás után is 4,9 milliárd forint saját tőkéje maradt. Részvényesi kérdésre Gránicz János vezérigazgató azzal indokolta a magas osztalékfizetést - amelyről tegnap döntött az Arago igazgatósága -, hogy az Eravis 2000-ben átalakult ingatlanforgalmazóvá, azóta több ingatlanát értékesítette, ebből elegendő fedezet képződött. Ez tette lehetővé, hogy hosszú évek osztalékmentes időszaka után végre osztalékban részesüljenek a részvényesek. Az Eravis könyvvizsgálót is váltott, a big five-tól elpártolva az E&Y helyett az Adószervíz-93 Kft. lett az új auditor.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet