BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Agrimpex: idén is csak remény a nullszaldó

A tőzsdei bevezetésének tizedik évfordulóját néhány hete meglehetősen csendben ünneplő Agrimill-Agrimpex Rt. közgyűlése - az elfogadott számokhoz illetve a cég hagyományaihoz képest - igazán csendesre sikeredett. A 2000 első félévében még minimális nyereséget elért malomipari cég a harmadik negyedévben veszteségessé vált és a tavalyi nem konszolidált mérleg 137,9 milliós mínuszt mutat.

2002. április 23. kedd, 16:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Békés és Bács-Kiskun megyében malmokat működtető cég árbevétele ugyan 10 százalékkal nőtt (9,918 milliárd forintra), az üzemi eredmény azonban már 100 milliós veszteséget mutatott. Ezt tetézte az év végén is 1,25 milliárdos hitelállományból fakadó 48 milliós pénzügyi veszteség. Az Argimill-Agrimpex saját tőkéje 2001 végén 3,47 milliárd forintra rúgott, amely az 1,284 milliárdos jegyzett tőke 2,6-szorosa.

A közgyűlés (91,6 százalékos részvételi arány mellett) ellenszavazat nélkül vette tudomásul a mérleget és a veszteség elhatárolását, újraválasztotta a vezető testületeket és a könyvvizsgálót, csupán Simon Imre vezérigazgató újbóli it-tagsága ellen tiltakozott egy kisrészvényes - korábban a társaság gazdasági igazgatója -, mondván: a térség három másik malomipari cége nyereségesen tudta zárni a tavalyi évet, az Agrimpex viszont piacvezetői pozícióból a 7-8. helyre csúszott tavaly vissza a lisztfeldolgozásban.
A társaság közgyűlés elé terjesztett 2002-es üzleti terve inkább csak tonnákat, és nem forintokat tartalmaz, s csupán annyi szerepel benne, hogy az Argimill-Agrimpex Rt. az idei évet "veszteség nélkül szeretné zárni". Mindezek alapján nem meglepő, hogy a részvényre a tőzsdén utoljára csaknem három hónappal ezelőtt született kötés.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet