Az alap összvagyona (nettó eszközértéke) folyamatosan növekszik, és a múlt héten átlépte a 3 milliárd forintot. Ennek most is mindössze 33 százalék körüli hányada van ingatlanokban, ezért az alapkezelő tovább vizsgálja az ingatlanvételek lehetőségét. (Eladásokat nem tervez.) Valószínűleg újra vásárolnak majd telkeket – a korábbi ürömi telkeket ősszel eladták –, és szó van egy ipari-logisztikai projektről, amelyben az Európa egy zöldmezős beruházásban vállalna szerepet.
Az alap tőkéjéből jelenleg mintegy 200 millió forint van intézményi befektetőknél, a többi magánszemélyek megtakarítása. Az alapkezelő várhatóan nemsokára tető alá hoz egy megállapodást a befektetési jegyek forgalmazásáról öt legnagyobb bankunk egyikével, aminek köszönhetően a forgalmazási helyek jelenleg hatvan körüli száma nagyjából megduplázódhat – tudtuk meg.
