A Mol Rt.-nél ennek ellenére hosszabb távon továbbra is azt várják, hogy az olajár a 25 dolláros szint körül fog mozogni. A mostani drágulás nyomán a kőolaj hordónkénti ára - az éleződő közel-keleti helyzetre és a növekvő amerikai fogyasztásra tekintettel - már a 27 dolláros szintet is elérte, amit akár további emelkedés is követhet.
A Mol továbbra is az eddigi árpolitikájának megfelelően követni kívánja a világpiaci mozgásokat, ennek ellenére most nem jelentettek be újabb áremelést. A Mol a hazai piacon az év első két hónapjában 4-5 százalékos fogyasztásnövekedést mért, ami meghaladja az egész évre becsült 3 százalékot.
