BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb benzinárakat vár a Mol

A korábbinál magasabb, 230-240 forintos benzin-, és ennél 10-15 forinttal alacsonyabb dízelüzemanyag árat jósolnak a hazai kutaknál a Mol Rt. szakértői a következő három hónapra. Geszti László ügyvezető igazgató mai sajtóbeszélgetésén az elmúlt időszakban felfelé mozduló világpiaci kőolaj- és termékárakkal magyarázta a rövidtávon emelkedést váró jóslatot.

2002. április 4. csütörtök, 15:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt.-nél ennek ellenére hosszabb távon továbbra is azt várják, hogy az olajár a 25 dolláros szint körül fog mozogni. A mostani drágulás nyomán a kőolaj hordónkénti ára - az éleződő közel-keleti helyzetre és a növekvő amerikai fogyasztásra tekintettel - már a 27 dolláros szintet is elérte, amit akár további emelkedés is követhet.
A Mol továbbra is az eddigi árpolitikájának megfelelően követni kívánja a világpiaci mozgásokat, ennek ellenére most nem jelentettek be újabb áremelést. A Mol a hazai piacon az év első két hónapjában 4-5 százalékos fogyasztásnövekedést mért, ami meghaladja az egész évre becsült 3 százalékot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet