BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dow emelkedéssel zárja a negyedévet

Amerikában jól szerepeltek a pénzügyi szektor részvényei - mint a Citigroup, Morgan Stanley - mert a piac arra számít, hogy a gazdaság élénkülésével fellendül kihelyezési és befektetési banki tevékenységük. A Dow-t a United Technologies és a Boing húzta föl, itt a befektetők arra számítanak, hogy a Pentagontól kapott megrendelések miatt javul a cégek nyeresége. A DJIA 73 ponttal 0,7 százalékkal 10 427, az S&P 500 fél százalékkal 1144,6 pontra javult, a Nasdaq 0,1 százalékkal 1826,75 pontra emelkedett.

2002. március 28. csütörtök, 08:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mai nappal lezárul az első negyedév, mivel holnap, Nagypénteken nem lesz kereskedés. A Dow Jones eddig 4,1 százalékkal erősödött, vagyis már a második egymást követő negyedévben mutat emelkedést, a Nasdaq viszont 6,3 százalékos veszteségget szedett össze az első három hónapban, mivel a befektetők tartózkodtak a távközlési és számítógépes papíroktól. Az S&P 500 eddig 0,3 százalékot vesztett a negyedévben. A gazdasági fellendülésben való bizakodás töretlennek látszik, egy Bloombergnek nyilatkozó alapkezelő azonban megjegyezte, amennyiben a cégek eredménye nem fogja alátámasztani az optimizmust, az eladási jelzés lesz.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet