Az OTP tavaly 46,9 milliárd forint nyereséget ért el. Mint Fenyő György elmondta az OTP az elmúlt 6 évben 55 százalékkal mintegy 8300-ra csökkentette dolgozói számát. A létszámcsökkentésekkel párhuzamosan tovább fejlesztik a számítógépes hálózatot és a dolgozóknak 10 százalékos béremelést terveznek. (A személyi kiadások tavaly 20 százalékkal emelkedtek.) A személyi kiadások jelentik a legnagyobb problémát - mondta - az OTP fizetései nem versenyképesek a külföldi hátterű bankokkal.
Az infláció februárban 6,2 százalékkal csökkent, és a kamatok várhatóan tovább mérséklődnek, ami csökkenti az OTP kamatmarzsát. Az MNB idén már háromszor csökkentette a kéthetes depót, ami jelenleg 8,5 százalék. Miközben a kihelyezésen elérhető nyereség csökken, a hitelek iránti igény nő a kormány lakáshitel-támogatása miatt. Miközben az OTP teljes hitelállománya 43 százalékkal 258,3 milliárd forintra emelkedett 2001-ben a lakáshiteleké 45 százalékkal.
A hitelek iránti igény 2002 első hónapjaiban óriási - mondta Fenyő. "A hitelezés nagy jövő előtt áll" - tette hozzá. Az OTP részvényei 9 százalékkal estek az elmúlt napokban, de még így is az idei év második legnagyobb, 26 százalékos emelkedését mutatták fel.
