BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MSZP-nek egyformán kedves minden jegytulajdonos

Az MSZP kormányra kerülése esetén augusztus végéig kormányelőterjesztés készülne a kárpótlási folyamat lezárására, amelyben nem tennének különbséget az alanyi és a másodlagos jegytulajdonosok között - közölte László Csaba, az MSZP pénzügyminiszterjelöltje mai sajtótájékoztatóján.

2002. március 12. kedd, 12:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

László Csaba szerint a kárpótlási törvényben foglaltakat kell teljesíteni, vagyis a jegytulajdonosoknak ma állami kézben levő tulajdont kell adni. A pénzügyminiszterjelölt kérdésre válaszolva idő előttinek nevezte annak megjelölését, hogy milyen papírok jöhetnének szóba, illetve lenne-e köztük ma tőzsdén levő vállalat részvénye. László hangsúlyozta, hogy a papír jellegéből adódóan a törvény értelmében nem lehet különbséget tenni az alanyi jegytulajdonosok, illetve azok között, akik vásárolták a kárpótlási jegyet, lévén az bemutatóra szóló értékpapír. A miniszterjelölt nem támogatná a készpénzes visszavásárlást az állam részéről. A NAPI a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy 1992 decemberében a kárpótlási jegy tőzsdei bevezetésekor a kormányzat és az ÁVÜ (az akkori privatizációs szervezet) vállalta, hogy mindenkor 6 hónappal előbb közli a jeggyel szembeállítandó kínálatot, ez azonban 1994 óta nem történt meg. László Csaba erre válaszolva utalt arra, hogy e tekintetben is a jogszabályoknak és a megállapodásoknak megfelelően kíván eljárni.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet