BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintgyengülés és hozamemelkedés

A bankközi devizapiacon a forint pénteken délután a jegybanki intervenciós sáv közepétől számított 11,06 százalék körül mozgott, ami 29 bázispontos gyengülést jelent csütörtökhöz képest. A nap elején azonban ennél jóval gyengébb pozícióra süllyedt egy ideig a jegyzés, amikor az MSZP pénzügyminiszter-jelöltje nyilatkozatában az erős forint veszélyeire figyelmeztetett. Az euró délután 245,40–245,75 forintot ért, mintegy 70 fillérrel többet a szerdainál, a dollárt 280,10–280,60 forinton jegyezték, ami több, mint 1 forinttal magasabb érték.

2002. március 8. péntek, 18:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A másodlagos állampapírpiacon pénteken tovább folytatódott a hozamoknak a csütörtöki aukciók után megindult emelkedése. Az egy évnél nem hosszabb állampapír-piaci referenciahozamok csak 2–4 bázisponttal mentek fel, a többéves kötvények körében viszont az ötéves mutató értéke 9, a háromévesé 5 bázisponttal nőtt.
A banközi forintpiacon az overnight kamatok 20 bázisponttal évi 8,10–8,30 százalékra estek. A tomnext kamatoknál csak az ajánlati sáv felső széle csökkent, a jegyzés 8,40-8,50 százaléknál tartott. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán 800 millió forint feletti forgalom mellett az euró-határidők 60–160 fillérrel drágultak. Dollárra nem volt üzlet, csak a márciusi elszámolóár emelkedett 70 fillérrel. Volt üzlet jenre és fontra is, szintén emelkedő árak mellett.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet