BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kész azonnal tárgyalni a Nafta Polskával

A Mol akár már mától kész elkezdeni a kizárólagos tárgyalásokat a gdanski finomító megvásárlásáról és ezt közölte is a lengyel Nafta Polska képviselőivel a ma tartott tárgyalásokon – mondta el Mohorovic Denis, a cég regionális sajtóreferense a NAPI Gazdaság kérdésére.

2002. február 28. csütörtök, 18:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol erőteljes érdeklődését fejezte ki a Rafineria Gdanska 75 százalékos tulajdoni hányadának megvásárlása iránt, amellett, hogy továbbra is fenntartja ajánlatát a PKN Orlen 17,56 százalékos részvénycsomagjának megvásárlására is. A Nafta Polska elnökének közlése szerint a jövő héten várható döntés az RG-t illetően.
A két finomító közti esetleges választási kényszert illetően Mohorovic Denis elmondta, hogy egyelőre még nem tisztázott a lengyel olajipar végleges privatizációs koncepciója. Ennek kidolgozása jelenleg is folyamatban van, és a Mol is eszerint fogja alakítani elképzeléseit. Szakértők szerint ez azt jelenti, hogy a Mol mind a gdanski finomítóra, mind a PKN Orlen részvénycsomagjára kész ajánlattal rendelkezik és lehetőség szerint egyiket sem kívánja kihagyni. A helyzetet külön bonyolítja, hogy a gdanki finomítóra a Nafta Polskával már közel egy éve folyamatos tárgyalásokban levő Rotch Energy mellett maga a PKN Orlen is megújuló érdeklődését jelezte.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet