A Mol erőteljes érdeklődését fejezte ki a Rafineria Gdanska 75 százalékos tulajdoni hányadának megvásárlása iránt, amellett, hogy továbbra is fenntartja ajánlatát a PKN Orlen 17,56 százalékos részvénycsomagjának megvásárlására is. A Nafta Polska elnökének közlése szerint a jövő héten várható döntés az RG-t illetően.
A két finomító közti esetleges választási kényszert illetően Mohorovic Denis elmondta, hogy egyelőre még nem tisztázott a lengyel olajipar végleges privatizációs koncepciója. Ennek kidolgozása jelenleg is folyamatban van, és a Mol is eszerint fogja alakítani elképzeléseit. Szakértők szerint ez azt jelenti, hogy a Mol mind a gdanski finomítóra, mind a PKN Orlen részvénycsomagjára kész ajánlattal rendelkezik és lehetőség szerint egyiket sem kívánja kihagyni. A helyzetet külön bonyolítja, hogy a gdanki finomítóra a Nafta Polskával már közel egy éve folyamatos tárgyalásokban levő Rotch Energy mellett maga a PKN Orlen is megújuló érdeklődését jelezte.
