Az elmúlt negyedévekben komoly veszteségforrást jelentő devizafedezeti ügyletek ezentúl nem fogják negatívan befolyásolni az Egis eredményét, ugyanis ezek volumenét csökkentették, a határidőket pedig rövidítették. (Az Egisnek a decemberben zárult negyedévben 1,3 milliárd forint vezteséget okoztak a korábban kötött fedezeti ügyletek.) Az új devizahatáridős stragégia januárban már beigazolódott, hiszen ekkor már 116 millió forint nyeresége keletkezett a hónap végén lezárt ügyletekből.
Mint Marosffy László vezérigazgató-helyettes elmondta, ezentúl pozitív pénzügyi eredményre lehet számítani a társaságnál. A cég továbbra is erős orosz és FÁK piacot vár, a kelet-európai eladások pedig középtávon dollárban 15 százalékkal emelkedhetnek. Technikai hiba miatt az elmúlt negyedévben gyakorlatilag leállt a franciaországi kivitel, de ezeket a szállításokat januárban pótolták, így e tekintetben erős második negyedévre lehet számítani. A társaság idén jelentősen bővíti kereskedelmi hálózatát, különösen Oroszországban és Lengyelországban, az orosz létszám így 123-ról több mint 200 főre emelkedik.
