Várhatóan holnap írják alá a nyugat-szibériai Hanti-Manysi Autonóm Területen fekvő Zapadno-Malobalik olajmező közös kitermelésére alapítandó Mol-Jukosz vegyesvállalat létesítéséről szóló szerződést. A tervek szerint évente 2,5-3 millió tonna kőolajat fognak közösen kitermelni az olajmezőről. Az MTI tudósítása szerint a kiaknázás termelésmegosztási szerződés keretében történik, ami némileg ellentmond a Moltól korábban kapott tájékoztatásnak, amely szerint a termelésmegosztási szerződés helyett döntöttek a vegyesvállalat alapításáról. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2002. február 11. hétfő, 07:20
