BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a Mol-Jukosz kitermelés

Várhatóan holnap írják alá a nyugat-szibériai Hanti-Manysi Autonóm Területen fekvő Zapadno-Malobalik olajmező közös kitermelésére alapítandó Mol-Jukosz vegyesvállalat létesítéséről szóló szerződést. A tervek szerint évente 2,5-3 millió tonna kőolajat fognak közösen kitermelni az olajmezőről. Az MTI tudósítása szerint a kiaknázás termelésmegosztási szerződés keretében történik, ami némileg ellentmond a Moltól korábban kapott tájékoztatásnak, amely szerint a termelésmegosztási szerződés helyett döntöttek a vegyesvállalat alapításáról. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

2002. február 11. hétfő, 07:20

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet