BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge amerikai export várható a Rábától

Nem következett be a várt élénkülés a Rába legfontosabb exportpiacán, az Egyesült Államokban - derül ki a társaság most először elkészített befektetői hírleveléből. A Rába várakozásai szerint az amerikai nehézteherautó-piac 2002 első negyedévében továbbra is nyomott lesz, de a gyártási és értékesítési adatok a készletek csökkenésével kecsegtetnek.

2002. január 24. csütörtök, 10:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság innen származó árbevétele 2001-ben mintegy 40 százalékkal, 40 millió dollárra esett, és a most megjelent prognózis szerint ebben 2002-ben sem várható növekedés.
Az első negyedévben a Rába amerikai exportjának 80 százalékát adó tehergépjármű futóművek piaca várhatóan stagnál, míg a húsz százalékos súlyt képviselő mezőgazdasági járművek exportja kisebb növekedést érhet el.
Jó, ám kisebb súlyú hír, hogy az alkatrész üzletág két új megrendelést szerzett, amelyek az elmaradó Suzuki ülés-megrendeléseket hivatottak ellensúlyozni. A Rába Mór Kft. hosszú távú, 5 éves szerződést kötött az ISE GmbH-val úgynevezett "ütköződobozok" - a frontális ütközés hatásait tompító alkatrészek -szállítására. A megrendelés idén 300-350 millió forint bevételt hozhat, amely a teljes felfutás idejére évi 600-700 millió forintra emelkedhet. Szintén a móri alkatrészgyár szerződött a Bombardier-vel (DaimlerChrysler Rail System MÁV Kft.) vasúti kocsiba való ülések szállításáról. A 2002 júniusától induló projekt 22 hónapig tart, értéke összesen 400 millió forint.
A társaság idei évének legfontosabb kérdése, hogy a tavaly bejelentett új szerződések és a kínai piaci jelenlét képesek-e ellensúlyozni az amerikai piaci kiesést.
A Rába által első ízben befektetői hírlevél mindenesetre üdvözlendő törekvés.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet