BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsöprő többségbe került az euró

Az eurót bevezető 12 országban a lakosság 90 százalékban már euróval fizet. A pénzcsere gyakorlatilag lezajlottnak tekinthető Hollandiában, Írországban, Finnországban és Luxemburgban. Nyolcmilliárd euróbankjegyet hoztak eddig forgalomba, amely így meghaladja a még kint lévő nemzeti papírpénzek számát. Az első nyolc nap alatt minden eddiginél több tranzakciót hajtottak végre kártyával. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

2002. január 14. hétfő, 06:59

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet