Az eurót bevezető 12 országban a lakosság 90 százalékban már euróval fizet. A pénzcsere gyakorlatilag lezajlottnak tekinthető Hollandiában, Írországban, Finnországban és Luxemburgban. Nyolcmilliárd euróbankjegyet hoztak eddig forgalomba, amely így meghaladja a még kint lévő nemzeti papírpénzek számát. Az első nyolc nap alatt minden eddiginél több tranzakciót hajtottak végre kártyával. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2002. január 14. hétfő, 06:59
