A rendezvényen szó esett többek között az új pénzügyi törvénycsomagról is, amely 2002-ben lépne életbe, illetve Simor András, a BÉT elnöke beszámolt a tőzsde partnerkeresési tárgyalásairól. Ezzel kapcsolatban megemlítette azt, hogy a tőzsde részvénytársasággá alakulásáról is szóló új törvénytervezetbe beiktatott 10 százalékos tulajdoni korlátozásnak semmi értelme nincsen.
A kibocsátói részről a NABI fenyegető nyilatkozatán túl (a terv, mivel a kivezetéshez többek között egy nyilvános ajánlat is szükséges lenne, nem váltható egykönnyen valóra) több más érdekesség is elhangzott.
Némi magyarázatot adhat a Mol áremelkedésére például, hogy Michel-Marc Delcommune a Mol pénzügyi igazgatója újra megismételte azt Mosonyi György vezérigazgató által már korábban elmondott tényt, mely szerint az olajárak kedvező alakulása esetén (20 dollár alatt) jövőre akár nullszaldós is lehet a Mol gázüzletága. A Matáv részéről Straub Elek vezérigazgató pedig megerősítette, hogy társasága valóban érdeklődik a bolgár nemzeti telefontársaság megvétele iránt.
