BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommillió eurós veszteségre számítanak a Graphisoftnál

Kevés meglepetést tartogat a Graphisoft holnap megjelenő harmadik negyedéves tőzsdei gyorsjelentése, mert a BÉT mellett a frankfurti Neuer Marktra is bevezetett szoftvercég már október elején közzétette, hogy forgalma a harmadik negyedévben 6-7 százalékkal csökkent, s az idén - elsősorban egy 3-3,5 millió eurós befektetése leírása miatt - mintegy 3 millió euró veszteségre számít.

2001. november 13. kedd, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

(Az év elején Bojár Gábor elnök-vezérigazgató még a tavalyi 4,3 millió eurós eredményt felülmúló profitot remélt 2001-től.)
A NAPI Befektető elemzői konszenzusa 2,832 millió eurós veszteség, ez az év végéig valószínűleg már nem nő tovább, és a cash flow helyzet is lényegesen jobban alakulhat. Lassan a befektetők optimizmusa is visszatér, az utóbbi egy hónapban 860 forintról 1150 forintig erősödött a másfél évvel ezelőtt még 6000-es szinten debütáló részvény.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet