BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol előzetes: veszteség várható

Megoszlik az elemzők véleménye a Mol várható negyedéves eredményéről, de abban többségében egyetértenek, hogy a féléves, 3 milliárd forintot meghaladó veszteség további növekedése valószínű.

2001. november 10. szombat, 07:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Van ugyan kivétel ez alól is (10 milliárdos nyereségvárakozás), de még ezzel együtt is 4,3 milliárd forint veszteséget jelez az elemzők konszenzusa. A két szélső véleményt nem számítva viszont a konszenzus már sokkal közelebb lenne a 10 milliárd forintos veszteséghez az első kilenc hónapban, ami lapunk becslése szerint is valószínűbb, tekintve a csökkenő finomítói árréseket és az egyelőre még csak viszonylag lassan mérséklődő gázárakat.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet