BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Retteg a piac az amerikai munkanélküliségi adattól

Erősödik az euró és csökken az olajár, miután az elmúlt napokban sok rossz makrogazdasági hír látott napvilágot az Egyesült Államokban, és a piac rettegéssel várja a mai amerikai munkanélküliségi adatot.

2001. november 2. péntek, 11:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró még a borzalmas beszerzési menedzserindexek megjelenése ellenére is 0,9048 dollárra erősödött, a Brent olaj ára pedig annak ellenére esett 20 dollár alá, hogy az Opec világossá tett, egymillió hordós napi kitermelés csökkentésről döntenek a szervezet november 14-i ülésén. A piac azzal számol, hogy az USA-ban egy hónap alatt több, mint negyedmillió ember veszítette el állását. Legutóbb szerdán volt ekkora feszültség az amerikai tőzsdéken, akkor a vártnál kedvezőbb GDP adat rendesen megdobta az indexeket, a Dow Jones több mint 2, a Nasdaq pedig 3,3 százalékos emelkedéssel zárt.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet