BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy nap ez mai a Microsoft perben

Az amerikai igazságügy minisztérium arról győzködi a vele együtt a Microsoft ellen pert indító 18 tagállam képviselőit, hogy a kereset mai benyújtási határideje előtt kérjenek hosszabbítást a közös megegyezéssel történő rendezés érdekében a bíróságtól. Mindez azt mutatja, hogy körvonalazódik a megállapodás a szoftveróriás és a szövetségi hatóság között, de a perben érintett tagállamok még ellenállhatnak. A hírre a Microsoft részvénye több, mint 6 százalékkal erősödött a Nasdaqon.

2001. november 2. péntek, 10:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügyről nem sokat lehet tudni, de a kiszivárgott információk nem vágnak egybe az utóbbi idők fejleményeivel. A Microsoft ellenes szövetség eddig sem volt teljesen egységes, ha a szövetségi kormány most nem jár sikerrel, akár az egyik tagállam is folytathatja az eljárást. (A Microsoftot egyszer már elmarasztalták e szövetség fellépése nyomán, ám a legfelsőbb bíróság szakmailag hibásnak minősített az ítéletet és visszautalta az eljárást az első fokra.) Márpedig a Microsoft ellenes hangok felerősödtek a múlt héten, miután a cég bemutatta új programját az XP-t. Ebben az ellenfelek szerint minden korábbinál jobban tetten érhető a Microsoftnak az a törekvése, hogy az operációs rendszerek piacán élvezett monopol helyzetével visszaélve, monopolizálja a kiegészítő kezelő szoftvereket is, beépítve rendszerébe mindent, amit manapság használnak az internetezők és a vállalkozások.
Ha lesz megállapodás akkor az arról szól majd, hogy a Microsoft a gyártókkal kötött szerződésekben nem törekszik a kizárólagosságra, azaz lehetővé teszi, hogy azok nem Microsoft szoftvereket is telepítsenek gépeikre. Az ügylethez közli források szerint a megállapodás tervezet azt is tartalmazza, hogy a Microsoft hozzáférést biztosít más szoftvergyártóknak a Windows forráskódjainak egy részéhez.
Rossz nyelvek szerint a megállapodás lebegtetésével a Microsoft időt akar nyerni ahhoz, hogy az XP eladások elérjék a kritikus tömeget, a felhasználók megismerjék és megszokják az új operációs rendszert, és ne nagyon vágyjanak annál jobbra.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet