Az árbevétel 1,8 százalékkal 2,3 milliárd zlotyra nőtt. A PKN közleménye arra is emlékeztet, hogy 2000 végén 2 százalékkal mérsékelték az importvámokat, ami hozzájárult a haszonkulcs csökkenéséhez.
Wieslaw Kaczmarek, az új lengyel kincstárügyi miniszter hétfőn úgy nyilatkozott a Gazeta Wyborczának, hogy sem a Mol-PKN, sem az OMV-PKN fúziónak nem híve. A miniszter ugyanakkor elégedettnek mutatkozott a gdanski kőolajfinomító privatizációjával kapcsolatban. A kiszemelt partnerrel, a brit Rotch Energyvel szemben csak annyi feltételt támasztott, hogy a cégnek bizonyítania kell, képes finanszírozni nagyratörő terveit. (A RE 1,3 milliárd dolláros befektetésre és 33 százalékos kapacitásnövelésre tett ígéretet.)
Kaczmarek egyébként jelezte: a privatizáció lassítására készül és a költségvetésben foglalt 18 milliárd zlotyval szemben csak 10-12 milliárd zloty beszedését tartja elképzelhetőnek ebben az évben. Mint mondta, idén már nem viszik tőzsdére TP SA telefontársaság 15 százalékos csomagját, holott az előző vezetés e csomag kibocsátásával számolt. A lengyel privatizációs folyamattal eddig is elégedetlenek voltak a nyugati befektetők, de a lassításra már a választások előtt fölkészültek, miután a jó ideje biztos győztesnek ígérkező baloldal végig hangoztatta, hogy felülvizsgálja az eddigi szerződéseket, és nem fogja elhamarkodottan értékesíteni a legnagyobb lengyel vállalatokat.
