BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem híve a PKN kiházasításának az új lengyel privatizációs miniszter

Wieslaw Kaczmarek, az új lengyel kincstárügyi miniszter hétfőn úgy nyilatkozott a Gazeta Wyborczának, hogy sem a Mol-PKN, sem az OMV-PKN fúziónak nem híve. A miniszter ugyanakkor jelezte, a privatizáció lassítására készül, amennyiben a költségvetésben foglalt 18 milliárd zlotyval szemben csak 10-12 milliárd zloty beszedését tartja elképzelhetőnek ebben az évben. A korábbi kincstárügyi miniszter utódjával ellentétben inkább alá, mint fölébecsültnek tartotta a 18 milliárdos előirányzatot.

2001. október 22. hétfő, 16:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár Kaczmarek nem állította összefüggésbe a dolgokat, utalt arra is, miért kell csökkenteni a bevételi terveket. Mint mondta, idén már nem viszik tőzsdére TP SA telefontársaság 15 százalékos csomagját, holott az előző vezetés e csomag kibocsátásával számolt. A lengyel privatizációs folyamattal eddig is elégedetlenek voltak a nyugati befektetők, de a lassítással kapcsolatos várható bejelentésekre már a választásokat megelőző exit-pollok idején fölkészültek, miután a baloldal végig hangoztatta, hogy felül fogja vizsgálni az eddigi szerződéseket, és nem fogja elhamarkodottan értékesíteni a legnagyobb lengyel vállalatokat. Az idén még időarányosan teljesítő lengyel költségvetés sok szakértő - köztük a jegybankelnök - szerint jövőre elszállhat, ha az új kormány nem hoz megszorító intézkedéseket.
Kaczmarek a PKN privatizációval ellentétben elégedettségét fejezte ki a gdanski kőolajfinomító privatizációjával kapcsolatban. A kiszemelt partnerrel, a brit Rotch Energyvel szemben csak annyi kikötése volt, hogy a cégnek bizonyítania kell, képes finanszírozni nagyratörő terveit. A RE 1,3 milliárd dolláros befektetésre és 33 százalékos kapacitásnövelésre tett ígéretet.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet