A magyar államadósság a héten olcsóbbodott, miután a Magyar Nemzeti Bank bejelentette, hogy növelni akarják a nettó kibocsátást. A bank elnöke, Járai Zsigmond egy hete azt mondta, hogy a nettó kibocsátást körülbelül 750 milliárd forintra növelik jövőre az idei mintegy 400 milliárdról. (A NAPI Gazdaság ennél többre, 960 milliárd forintra számít.) A belső adósságot 1,2 milliárd eurónyi, jövőre lejáró külső adósság finanszírozására fordítják - emlékeztetett a Reuters. Szarvas szerint előtörlesztéssel a jövőre lejáró adósságot 900 millió euróra csökken. De azt is elmondta, hogy a kormány eladósodása is nőni fog, mert az államnak kárpótolnia kell a központi bankot a forinterősödés okozta tartalékvesztéséért. A kárpótlás mértékéről Szarvas nem nyilatkozott érdemben. (A NAPI Gazdaság 150-160 milliárd forintra teszi ezt a kötelezettséget.) A ÁKK vezérigazgatója azt mondta, hogy "harmonikus együttműködésre" számít a nemzeti bankkal a jövő évi kibocsátásban.
A témáról írt cikkünk a mai NAPI Gazdaságban olvasható.
