A délelőtti - rossz vállalti hírektől, leépítésektől, üzembezárásoktól hangos - rossz hangulatot előbb a szolgáltató szektor beszerzési menedzserindexe dobta meg, majd jött a Cisco jelentése, amely szerint az elmúlt hónapban történtek nem fenyegetik a vállalat pénzügyi tervének teljesítését. A jó hírekre csak ráerősített, hogy a piac szerint mind az amerikai kormány, mind a Fed kész megtenni mindent, hogy az ország gazdasága elkerülje a recessziót - már ha lehet még ilyesmiről beszélni egyáltalán. A kormány elkötelezettségének egy újabb állami tőkeinjekció kilátásba helyezésével adott hangot, a Fed pedig kedden úgy csökkentett kamatot, hogy nyitva hagyta a kaput egy újabb kamatvágás előtt.
