Az IEB, a Pick és a kárpótlási jegy kivételével minden papír emelkedik, bezöldültek a monitorok. A Mol 30, az OTP 500, a Richter pedig 400 forinttal áll tegnapi záróértéke fölött. A BorsodChem és a TVK 3 százalék körüli emelkedést ért el.
A nemzetközi tőzsdéken jól muzsikálnak a távközlési berendezéseket gyártó cégek, élükön a Nokiával és az Alcatellel. A hagyományos európai tőzsdék közül legjobban a párizsi CAC szerepel, a mutató 2,8 százalékkal áll a tegnapi záróérték fölött. Az FTSE 100 2,1 százalékot javított, a Dax viszont "csak" 0,8 százalékot erősödött.
A két és öt éves állampapírok hozama emelkedett a mai aukción. A két éves papírok hozama 15 bázisponttal 9,56 százalékra, az öt éveseké pedig 39 bázisponttal 8,77 százalékra nőtt. A forint kismértékben erősödött ma délelőtt a bankközi devizapiacon, 10 körül 257,25 forintot kellett adni egy euróért.
