Magyar idő szerint fél négykor a világ pénz- és tőkepiacainak figyelme az amerikai tőzsdékre irányul. A közel egyhetes kényszer szünet után ugyanis most indul újra a kereskedés, és indul el valamilyen irányba a Nasdaq és a Dow Jones index. Az amerikai tőkepiaci felügyelet, a SEC is megpróbál segítséget nyújtani a kezdéshez, ugyanis ideiglenesen eltörölte a tőzsdei társaságok saját részvény vásárlásaira vonatkozó időbeli és mennyiségbeli korlátozásokat. Sőt, az előzetes felmérések szerint az amerikai öntudat a tőkepiacokon is megmutatkozhat, hiszen igaz, csak szavakban, de az ottani befektetők állítólag nem akarnak majd eladni. A várakozás szerint a védelmi és hadi szolgáltatásokban érdekelt cégek lehetnek nyertesei, a légitársaságok és a biztosítók pedig a vesztesei a mai indulásnak.
2001. szeptember 17. hétfő, 08:52
