A BC papírokat ma lehetett utoljára úgy megvásárolni, hogy föl lehessen ajánlani azokat az 5300 forinton ajánlatot tevő CE Oil-nak. A papírból ennek megfelelően nagy tételek cseréltek gazdát, árfolyama hol 4800, hol 4880 forint volt. AZ OTP 220 forintos csökkenéssel zárt, de ennél sokkal rosszabbul is állt napközben. Nem volt jó napjuk a Mol tulajdonosoknak sem a részvény 50 forinttal gyengült. A Richter 190, a TVK 10 forintot veszítet értékéből, az Egis viszont üdítő színfoltként 5 forinttal drágult.
Az amerikai tőzsdék lefelé nyitottak európai társaik pedig egész nap tetemes mínuszban voltak. Különösen sokat szenvedett a DAX, amelynek értékét a Bayer, a Deutsche Telecom, a DaimlerChrysler és a BMW húzta erősen lefelé. A Bayer papírok napok óta gyengélkednek, miután a cég egy készítményének visszahívására kényszerült, a Deutsche Telecomról pedig az derült ki, hogy árfolyam megtartása érdekében mindenféle ígéreteket tesz a bankoknak, hogy azok ne adják el részvényeit. A DAX ennek megfelelően 2 százalék körüli mínuszban töltötte a napot. A magyar záráskor az FTSE 0,82 a Dow 0,44, az S&P 0,73 a Nasdaq és a techMark pedig egyaránt 1,6 százalék körüli csökkenést mutatott.
A reggel nagyot domborító euró délután esett a dollárral szemben, fél ötkor alig került többe 0,91 dollárnál, holott reggel még a 0,92 dollárt ostromolta az árfolyam.
