BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a Graphisoft nettó nyeresége a félév végén

A Graphisoft az első félévben nyereséges volt ugyan, de az 59 ezer euró nyereséget akár szimbolikusnak is lehet tekinteni - derül ki a Magyar Tőkepiacban közzétett féléves gyorsjelentésből. A társaság a második három hónapban dobta piacra az ArchiCad 7.0 verzióját, ám a nemzetközi üzleti klíma finoman szólva sem kedvezett az új terméknek. A társaság nettó árbevétele 14,534 millió euró volt, ez 5,9 százalékos visszaesésé a tavalyi hasonló időszakhoz képest.

2001. augusztus 9. csütörtök, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

megfigyelők szerint a 7.0 verzió fél évvel korábbi meghjelnése egészen más erdményeketr hozott volna a társaság számára. Az idei első félévben a piac már az új verzióra várt, amásodikban pedig érezttte hatását az IT-szektor piaci visszaesése. Így a társaság eladásai 6 százalékkal estek vissza, miközben mind a kutatás-fejlesztési, mind pedig a marketing költségek nőtt, rendre 15, és 9 százalékkal. A társaság üzemi eredménye a június végére egyötödére mérséklődött.
A Graphisoft jelentős pénzgyi vagyont tart devizában, ami január elején 15 millió euró volt, ez június végére 13,7 millióra zsugorodott. a társaság a forint erősödése miatt 243 ezer eurót vesztett, ennek kisebb részét azonban fedezeti ügyletekel sikerült „megfogni”. Tavaly ugyanebben az időszakban 610 ezer euró árfolyamnyereség keletkezett. A második negyedévben a forint erősödése miatt 100 ezer euró többletköltség keletkezett az üzemi költségeknél, ami megmarad az egész évben negyedévenként (a mérlegforduló napján a forint -11 százalékon állt).

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet