Eddig általában több kisebb összegű kibocsátással oldották meg az adott évi hitelfelvételeket. Az elmúlt évben egy 200, illetve egy 400 millió euró értékű – ennél a kamatfelár például 37,5 bázispont volt – kibocsátás történt. A szakértők szerint a mostani emisszió mindenképpen jelentős a korábbiakhoz képest. A jelek szerint az EU-csatlakozás közeledtével az állam kihasználja a kötvénypiaci konvergenciasztoriban (a kamatfelár csökkenése az EU-csatlakozás közeledtével) lévő lehetőséget – írja a Financial Times tegnapi száma.
A tízéves futamidejű eurókötvény hozama 30 bázisponttal haladja meg az eurólibort és mintegy 70 bázisponttal az azonos futamidejű német államkötvények hozamát. Az érték megegyezik a két fő szervező, a Deutsche Bank és a Schroder Salomon Smith Barney által várt értékkel és kedvező finanszírozást jelent a magyar államnak, hiszen a felár alacsonyabb a már piacon lévő kötvények hozamánál. Az idei évben egyébként 1,3 milliárd euró devizaadósság jár le.
