BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átalakul a Mol vezetése

A Mol új ügyvezető testületet hoz létre, amely különös figyelmet szentel a társaság stratégiai lehetőségeinek azonosítására és értékelésére a helyi és a regionális piacon - jelentette be az olajtársaság a Magyar Tőkepiacban. Az ügyvezető testület vezetője Hernádi Zsolt, aki eddig a Mol igazgatóságának nem főállású elnöki tisztét töltötte be, mostantól pedig a társaság elnök-vezérigazgatója. Az ügyvezető testület tagja Mosonyi György, aki továbbra is a Mol-csoport vezérigazgatója, egyúttal az új ügyvezető testület alelnöke. A vállalatcsoport tevékenységének operatív irányításáért és a kulcsüzletekért Mosonyi György a felelős. A testület tagja még Michel-Marc Delcommune, a Mol-csoport pénzügyi igazgatója és Áldott Zoltán, a csoport stratégiai és üzletfejlesztési igazgatója.

2001. június 12. kedd, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A személyi változások részeként az igazgatóság Csányi Sándort, az OTP elnök-vezérigazgatóját megválasztotta az igazgatóság nem főállású alelnökévé.
A Molnál várható változásokról már tegnap elterjedtek a pletykák a piacon, a Napi Gazdaság mai száma részben ezzel magyarázza a papír áresését.
A két új vezérigazgató a Népszabadságnak azzal indokolta a döntést, hogy a Mol a Slovnaftban és a TVK-ban szerzett részesedése révén olyan vállalatcsoporttá vált, amelynek irányítása a korábbinál bonyolultabb feladat. A lap szerint a Mol - amely továbbra is érvényesnek tartja a gdanski finomítóra tett ajánlatát - komolyan vizsgálja annak lehetőségét is, hogy együttműködjék a görög Hellenic Petroleum céggel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet