A felügyelet nem talált arra utaló jelet, hogy a Mol törvényt sértett volna, vagy magatartása a jogszabályok megkerülésére irányult volna. A BorsodChem felvásárlása - itt a vevők az orosz Gazpromhoz köthető befektetők illetve egy osztrák pénzügyi csoport volt - kapcsán indult hasonló vizsgálat viszont bírósági keresettel folytatódott, a tárgylásra június 20-án kerül sor.
