A NAPI Online kérdésére Deák Attila a Rába befektetési kapcsolattartója elmondta, hogy a most eladott csomag olyan társaság kezébe került, amely egyik tőzsdei társaságban sem rendelkezik 5 százaléknál nagyobb tulajdoni hányaddal. A vevő eladási opcióját 24 hónap múlva hívhatja le, Deák arról nem nyilatkozott, hogy a részvényeket osztalékszelvénnyel, vagy nélkül adták-e el. (Mint ismeretes a Rába részvények június 1-e óta osztalékszelvény nélkül forognak.) A Rába tulajdonában a tranzakció előtt 8,51 százaléknyi saját részvény volt, ennek nagyobb részét - törvényi kötelezettség miatt - korábban 2080 forinton átkötötték.
A most bejelentett tranzakció egyes vélemények szerint a tőzsdei társaságok körében mostanában többször előforduló sajátrészvény-finanszírozási technika lehet. A vevő az eladási opció (jog) birtokában ugyanis két év múlva (vagy két éven belül, az opció típusáról: amerikai, vagy európai nincs információnk) visszaadhatja részvényeit a Rábának. Az eladási opció azonban arra is lehetőséget biztosít a vevőnek, hogy megtartsa részvényeit, ezért a tranzakció semmiképen sem tekinthető egyszerű technikai átkötésnek. Megfigyelők szerint Deák azon utalása, hogy a részvények nem kerültek olyan tulajdonos kezébe, amely 5 százalékot elérő részesedéssel bír más tőzsdei társaságban arra utalhat, hogy a vevő nem az Aragó és nem is a Wallis.
